Żarówki Wewnętrzne LED – Jakie Wybrać? #PORADNIK.

Żarówki Wewnętrzne LED – Jakie Wybrać?
Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, nie dziwi więc zupełnie fakt, że po wymianie oświetlenia zewnętrznego samochodu na LED-y, nabieramy ochoty na więcej i prędzej czy później rozważamy także zainstalowanie tego typu żarówek w środku naszego auta. Oto krótki przewodnik po wewnętrznym oświetleniu LED.
Tradycyjne oświetlenie
Kiedy wyobrażamy sobie oświetlenie wnętrza auta na myśl przychodzą nam zazwyczaj żarówki samochodowe ukryte pod plastikową obudową, umiejscowione najczęściej w trzech strategicznych punktach dachu: nad kierowcą oraz pasażerami na przednim i tylnym siedzeniu. Lampki te pełnią typowo praktyczne funkcje. Technologia LED, która zrewolucjonizowała branżę motoryzacyjną, pozwala obecnie nie tylko na podwyższenie jakości standardowego oświetlenia kabiny (poprzez jaśniejsze i wydajniejsze światło), ale także na zaprojektowanie oryginalnego wyglądu wnętrza naszego auta.
Żarówki wewnętrzne LED – dlaczego warto?
Dwoma najważniejszymi argumentami przemawiającymi za wymianą oświetlenia w kabinie na LED-y są ich walory estetyczne oraz korzystny wpływ na komfort korzystania z auta. Jeśli dodamy do tego niezwykle atrakcyjną cenę oraz łatwość montażu, otrzymujemy wówczas rozwiązanie idealne.
Poprawa oświetlenia wewnątrz samochodu niezwykle usprawnia użytkowanie go w nocy. Kiedy potrzebujemy znaleźć coś w bagażniku, bądź spędzamy praktycznie całe dnie w aucie, jako zwodowi kierowcy, gdzie nie tylko prowadzimy samochód, ale również jemy czy relaksujemy się, wtedy z pewnością docenimy dużą moc żarówek LED oraz ich długą żywotność.
Oświetlenie wewnętrzne LED pozwala również odświeżyć oraz uatrakcyjnić wygląd naszego auta, nadając mu charakteru oraz współczesnego sznytu. Projektując osobistą, spersonalizowaną atmosferę oświetleniową, możemy wybierać w różnorodnej kolorystyce diod oraz szerokim spectrum sposobów ich zastosowania.
Jeśli mowa już o kolorach oświetlenia LED, występować może ono w wielu barwach i odcieniach. Warto jednak pamiętać, że najbardziej uniwersalny kolor biały jest tym, który w najmniejszym stopniu męczy nasze oczy, a komfort widzenia jak wiemy jest istotnym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie podczas jazdy samochodem.
Z punktu widzenia typowo praktycznego – wybierając żarówki LED, jak w przypadku oświetlenia zewnętrznego samochodu, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: rodzaj diod (warunkują one wydajność żarówek), liczba punktów świetlnych oraz ich moc całkowita (im wyższy jest ten parametr, tym silniejszy efekt uzyskamy).
Niewielka zmiana, wielkie korzyści
Technologia LED jest obecnie dostępna dla każdego na wyciągnięcie ręki. Wymiana standardowych żarówek na LED-y nie powinna więc przysporzyć nam większych trudności. Diody LED mają zwykle niewielkie wymiary, nie zabierają więc zbyt wiele i tak ograniczonej przestrzeni. Dzięki pozbawionej luźnych części, zwartej budowie są bardzo odporne na uszkodzenia. Świecą przy tym intensywną, jasną i skupioną wiązką światła. Ich ceny wahają się od 1,50 do 20 złotych za sztukę w zależności od ilości i jakości zastosowanych w nich diod. Oprócz pojedynczych żarówek istnieją również alternatywne warianty takie jak taśmy LED-owe mocowane w okolicy progów czy neony instalowane przy desce rozdzielczej, a nawet wykonywane na zamówienie projekty specjalne, dopasowane do osobistych preferencji klienta, zmieniające totalnie oblicze samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy podkreślić szczegóły wnętrza i w innowacyjny sposób poprawić wygląd auta. Z odpowiednio dobranym, stylowym oświetleniem LED skórzane wykończenia tapicerki zaprezentują wszystkim swój urok w zupełnie nowym świetle.